Terapia małżeńska, Warszawa - dlaczego warto, charakterystyka

Każda para doświadcza w obrębie swojej relacji pewnych trudności. W przypadku, gdy okazują się one niemożliwe do przezwyciężenia samodzielnie, warto sięgnąć po pomoc specjalisty. W takich sytuacjach korzystnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska, z której w Ośrodku Psychoterapii PODRÓŻ mogą skorzystać pary będące w związku zarówno formalnym, jak i nieformalnym, o różnej orientacji seksualnej czy światopoglądzie. W procesie terapii obie strony uczą się rozpoznawać własne potrzeby i oczekiwania czy komunikować je w zdrowy sposób. Ważna jest również nauka wspólnego rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z trudnymi emocjami, a także ich wyrażania. W Ośrodku Psychoterapii PODRÓŻ można liczyć na wsparcie wykwalifikowanych terapeutów, doświadczonych w pracy z parami oraz problemami pojawiającymi się w obrębie romantycznych relacji.
Terapia małżeńska Warszawa

Terapia małżeńska - czym się charakteryzuje?

Pierwsza sesja terapeutyczna polega na nawiązaniu kontaktu oraz zawarciu kontraktu, czyli ustaleniu celów oraz formy, w jakiej będzie przebiegać współpraca. Specjalista dba o to, aby dialog między obiema stronami był prowadzony w sposób racjonalny, ale nie rozstrzyga, który z partnerów ma rację – dąży do tego, aby to oni wypracowali między sobą rozwiązanie satysfakcjonujące dla obu stron. Terapeuci pracujący w Ośrodku Psychoterapii PODRÓŻ proponują parom nurt integracyjny, który łączy w sobie różnorodne techniki pochodzące z odmiennych podejść. W szczególności praca opiera się na założeniach terapii skoncentrowanej na emocjach, która cechuje się wysoką skutecznością zarówno w przypadku krótko-, jak i długoterminowej współpracy. Terapia nie tylko pozwala rozwiązać aktualne problemy, ale również wypracować sposoby, dzięki którym para będzie mogła sobie poradzić z przyszłymi trudnościami.

Dlaczego warto zapisać się na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska prowadzona przez specjalistów pozwala umocnić więź między partnerami, a także zidentyfikować przyczynę pojawiających się w związku trudności. Obie strony mają okazję, by wyrazić tłumione w sobie uczucia w otwartej, komfortowej atmosferze oraz nauczyć się, w jaki sposób to czynić, aby prowadziło to do rozwiązania konfliktu, a nie jego pogłębienia. Podczas sesji zdanie każdego z partnerów ma taką samą wagę, a żaden z nich nie jest faworyzowany przez terapeutę. Umiejętności uzyskane w trakcie terapii przełożą się na dalsze, zdrowsze, funkcjonowanie w związku, w którym obie osoby będą umiały poradzić sobie również w innych trudnych sytuacjach. Jeśli obu stronom zależy na związku i chcą zaangażować się w proces terapeutyczny, możliwe jest uzdrowienie nawet takiej relacji, którą w pewien sposób spisano już na straty.

Kiedy zapisać się na terapię małżeńską w Warszawie?

Na terapię par mogą zgłosić się osoby doświadczające różnorodnych problemów w obrębie relacji. Najczęściej sesje skupiają się na niewłaściwej komunikacji, niespełnionych oczekiwaniach, żalach i kłopotach z przeszłości, które nie zostały odpowiednio zaadresowane, niewierności czy trudnościach doświadczanych w sferze seksualnej. Partnerzy mogą doświadczać w związku z nimi poczucia niezrozumienia, osamotnienia, skrzywdzenia, a także wielu innych negatywnych emocji. Specjaliści z Ośrodka Psychoterapii PODRÓŻ tworzą komfortową atmosferę. Dzięki temu partnerzy mogą na nowo się zrozumieć i odbudować zachwiane fundamenty swojej relacji. Jeśli pojawiają się w niej problemy, z którymi obie osoby nie są w stanie sobie poradzić, nie warto zwlekać – terapia prowadzona przez specjalistę nie pozwoli im się pogłębić.